Dezynfekcja i sterylizacja w gabinecie podologicznym
- Bezpieczeństwo pacjenta gabinetu podologicznego jest fundamentem, na którym buduje się zaufanie i dobre relacje. Zadbaj, by Twoi pacjenci czuli się bezpiecznie. Skorzystaj ze szkolenia, które prowadzi technik sterylizacji instrumentów medycznych.
Pacjenci, szukający pomocy przy problemach ze stopami, obdarzają podologów ogromnym zaufaniem. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas szkoleń i kursów pozwalają podologowi odpowiednio zadbać o stopy swojego pacjenta. Czy to wystarczy, by pacjent mógł poczuć się w pełni bezpiecznie?
Bezpieczeństwo pacjenta gabinetu podologicznego jest fundamentem, na którym buduje się zaufanie i dobre relacje, a bezpieczeństwo buduje się między innymi przez odpowiednią dezynfekcję i sterylizacje. Utrzymując odpowiednie standardy higieniczne, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu stanowiska zabiegowego (dezynfekcję foteli, mebli czy podłogi), prawidłowej dezynfekcji dłoni przed zabiegiem, a przede wszystkim o odpowiednim przeprowadzeniu procesu dekontaminacji narzędzi po wykonanym zabiegu.
Co to jest dekontaminacja – jakie procesy kryją się pod tą nazwą?
Celem dekontaminacji jest likwidacja wszelkich drobnoustrojów, które zagrażają życiu lub zdrowiu pacjentów. Pod pojęciem dekontaminacja rozumiemy następujące czynności: klasyfikacja, dezynfekcja, mycie, kontrola stanu technicznego oraz sterylizacja narzędzi i frezów wykorzystywanych podczas zabiegów.
Poznaj program szkolenia.
Szkolenie składa się z dwóch części.
Podczas części teoretycznej poruszymy następujące kwestie:
- Higiena i czystość w gabinecie podologicznym. Omówimy procedury, jakie powinny obowiązywać w gabinecie podologicznym, by utrzymać pomieszczenia w higienicznej czystości.
- Zasady dezynfekcji dłoni przed zabiegiem podologicznym.
- Co to jest ciąg sterylizacyjny i jakie elementy powinien zawierać?
- Zasady klasyfikacji, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi oraz frezów podologicznych. Przedstawimy na zdjęciach i filmach najczęściej popełniane błędy podczas tych procesów.
- Sposób przygotowywania roztworu do dezynfekcji narzędzi oraz frezów.
- Dokumentacja procesu dekontaminacji narzędzi i frezów podologicznych.
- Skąd się bierze rdza na narzędziach, frezach i jak jej uniknąć?
- Przegląd dostępnych środków do dezynfekcji narzędzi oraz frezów. Jak wybrać odpowiedni płyn dla swojego gabinetu.
Podczas części praktycznej uczestnik szkolenia będzie miał możliwość samodzielnie przeprowadzić dezynfekcję i sterylizację narzędzi w profesjonalnie wyposażonej sterylizatorni. W trakcie wykonywania procesu dekontaminacji omówione zostaną urządzenia, które powinny znaleźć się w każdej sterylizatorni. Podczas szkolenia postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie. Wszystko po to by Twoi pacjenci poczuli się bezpiecznie.
Czego oczekuję od Ciebie?
- Pozytywnego nastawienia i chęci do nauki.
- Ukończona szkoła średnia. Oczekuję wiedzy na poziomie minimum kosmetycznym.
- Mile widziani są absolwenci i słuchacze szkół o kierunku podologia lub z kierunków medycznych. Otwarte drzwi do szkoleń mają fizjoterapeuci i pielęgniarki.
- Przyjeżdżając na szkolenie do naszego gabinetu zabierz z sobą swój fartuszek i zmienne obuwie.
- Zapłata za szkolenie musi być uiszczona przelewem w całości na konto bankowe organizatora szkolenia najpóźniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia.
W szczególnych i wcześniej uzgodnionych przypadkach przynajmniej 1/2 wyznaczonej kwoty jako zadatek na szkolenie.
Na co jeszcze możesz liczyć?
- Podczas szkolenia pokażę najważniejsze ułatwienia i tzw. triki, których nie zobaczysz na żadnym filmie.
- W czasie przerwy masz do dyspozycji kawę, herbatę, jakieś co nieco. Wszystko to w ramach opłaty za szkolenie.
- Konspekt ze zdjęciami możesz zabrać z sobą.
- Możesz też zobaczyć wszystkie pomieszczenia naszego gabinetu podologicznego.
Gabinet Podologiczny Jan Cyrulik,
ul. Świętego Stanisława 17
44-240 Żory
www.gabinet.podologiczny.pl