Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Praktyki

praktyki podologiczne

Wiedza zdobyta podczas kursów i szkoleń, choć stanowi podstawę zawodu podologa musi iść w parze z praktyką i doświadczeniem. Tylko taki kierunek rozwoju zawodowego podologa jest prawidłowy. 

Nasza profesja obejmuje ogromną ilość różnych schorzeń związanych z kończynami dolnymi. Istnieje wiele technik pracy i metod stosowanych w gabinetach. Aby poznać je wszystkie potrzeba poświęcić wiele czasu. Szkolenia i kursy pozwalają zrobić kursantom pierwsze kroki podczas indywidualnie prowadzonych zabiegów w swoich gabinetach. Jednak podczas szkoleń nie da się fizycznie pokazać każdego przypadku, omówić każdej sytuacji. W podologii do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie. Nie ma dwóch identycznych przypadków.

W jaki sposób zdobyć tak potrzebną praktykę i zobaczyć inne przypadki niż te na szkoleniach? 

Ze względu na dużą ilość przekazywanej wiedzy w stosunkowo krótkim czasie zdarza się, że materiał udostępniony na szkoleniach nie został dobrze przyswojony / zapamiętany przez kursantów. Wiele razy spotkaliśmy się z opiniami, że przydałoby się więcej praktyki, poznania innych przypadków niż na szkoleniu.

Wspierając rozwój polskiej podologii, postanowiliśmy udostępnić nasze gabinety, w celu zdobycia cennego doświadczenia i potrzebnej praktyki podologicznej. Zainteresowane osoby na czas praktyk, dołączą do naszego zespołu i będą miały możliwość obserwować każdy zabieg, który w tym czasie będzie przeprowadzany w jednym z trzech gabinetów podologicznych. 

Szeroki przekrój przypadków pozwoli poznać różne techniki pracy i metody stosowane przez naszych podologów. Praktykanci uzyskują dostęp do pomieszczeń, które na co dzień są zamknięte dla osób zewnątrz. Można opserwować pracę recepcji, podpatrzeć proces dekontaminacji narzędzi i frezów, przeprowadzić wspólnie z podologiem wywiad podologiczny, uczestniczyć w codziennym życiu gabinetu.

Według opinii osób, które już skorzystały z naszej propozycji, kilkudniowe praktyki idealnie uzupełniają każde szkolenie. 

Opcja dla praktykantów po szkoleniach, kursach i odbywających naukę w szkołach o kierunku podologia.

Gabinet Podologiczny w Żorach Poczekalnia i recepcja
Gabinet Klaudia Kołatek Gabinet Musioł Agnieszka
gabinet Jan Cyruliksterylizatornia

Zalety uczestnictwa w praktykach

 • Szeroki przekrój przypadków. 
  Podczas praktyk masz możliwość obserwować zabiegi przeprowadzane w trzech gabinetach podologicznych, co daje kilkadziesiąt różnych przypadków dziennie. Decyzja, jaki zabieg aktualnie chcesz zobaczyć, należy do Ciebie. 
 • Uczestnictwo w codziennym życiu gabinetu
  Masz możliwość podpatrzeć jak funkcjonuje czynny gabinet podologiczny. Zobaczyć jak wygląda przygotowanie gabinetu do zabiegów jeszcze przed otwarciem drzwi dla pacjentów, a także pomiędzy pacjentami. Dowiesz się, co należy zrobić po zakończeniu ostatniego zabiegu. 
 • Poznanie sekretów procesu dekontaminacji.
  Podczas praktyk masz również dostęp do pomieszczeń, takich jak centralna sterylizatornia, gdzie pod okiem wykwalifikowanego personelu poznasz skuteczne metody dezynfekcji i sterylizacji narzędzi i frezów podologicznych.
 • Poznanie narzędzi i frezów podologicznych stosowanych w podologii. 
  Podczas zabiegów używa się różnych frezów i narzędzi. Podolog wyjaśni Ci, dlaczego w danym przypadku lepiej użyć następującego narzędzia. 
 • Poznanie profesjonalnego wyposażenia gabinetu
  Nasze gabinety wyposażone są we wszystkie niezbędne urządzenia i sprzęt, zgodnie z wymaganiami Sanepidu. Będziesz mieć możliwość zapoznać się z frezarką podologiczną wyposażoną w pochłaniacz pyłu, ergonomiczne fotele i krzesła podologiczne, szafki i lampy z naturalnym światłem, jak również lampę PACT MED, czy specjalistyczne lampy oczyszczające powietrze.
 • Możliwość zadawania pytań
  Po skończonym zabiegu zawsze znajdziemy czas na krótką dyskusję i omówienie zastosowanej metody lub techniki.
 • Poznanie organizacji pracy gabinetu podologicznego
  Spędzając czas w naszym gabinecie staniesz się częścią naszego zespołu. Pokażemy Ci jak funkcjonuje nasz gabinet. Będziesz mieć możliwość zapoznać się z naszymi procedurami działania w różnych sytuacjach. Zdradzimy Ci kilka naszych sekretów dzięki którym osiągneliśmy sukces.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
Polecam
2022-06-16
Szczerze polecam odbycie praktyk, możliwość uczestniczenia w zabiegach podologicznych, wiele przypadków, każde moje pytanie zostało szczegółowo omówione, pozdrawiam serdecznie Janka, Klaudię, Agnieszkę i Kasię!
pixel