Klaudia Kołatek
Ukończyłam dwustopniowe studia na wydziale kosmetologii Śląskiej Szkoły Medycznej w Katowicach o specjalizacji "podologia" uzyskując w ten sposób tytuł magistra. Specjalizuję się w rekonstruowaniu płytki paznokciowej, usuwaniu odcisków, modzeli oraz leczeniu wrastających paznokci. Zawsze zależy mi na tym, by moi klienci i pacjenci opuszczali gabinet zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.
Jestem autorką wielu artykułów publikowanych zarówno na stronie gabinetu, jak również w Poradniku Podologicznym. Kilka z nich zostało również opublikowanych w prasie branżowej, zalicza się do nich między innymi artykuł pt: Pielęgnacja stóp diabetyka – profilaktyka zespołu stopy cukrzycowej.
W 2020 roku współtworzyłam zespół pracujący nad polskim tłumaczeniem książki pt. "Wielka księga chorób paznokci". W tej publikacji autorka, Anke Niederau, opisała aż 34 choroby paznokci, prezentując przy tym zdjęcia przypadków oraz opisy metod ich leczenia. Wszystkie jednostki chorobowe opatrzone są zdjęciami pokazującymi prawdziwe przypadki z praktyki podologicznej autorki i nie tylko. Wydanie to zostało rozszerzone o opis i dokumentacje onychopatii cukrzycowo-neuropatycznej. Zawiera również bogatą dokumentację związaną z ortonyksją, wzbogaconą o przegląd dostępnych na rynku klamer ortonyksyjnych. Jeden z rozdziałów poświęcony jest technikom rekonstrukcji paznokci z podziałem na dostępne techniki. Dodatkowo omówione zostały opatrunki stosowane w podologii oraz taping podologiczny.
W moim przekonaniu jest to pozycja, która powinna znaleźć się w każdym gabinecie.
Bardzo chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi specjalistami w ramach Darmowej Szkoły Podologii w Żorach wykładając między innymi temat "Odciski na stopach rodzaje i możliwości usuwania", "Sposoby usuwania i korekcji wrastających paznokci".
Dużym zainteresowaniem wśród uczestników szkoleń cieszy się temat o różnicach konwencjonalnych oraz prawdziwe naturalnych kosmetyków i preparatów na kondycję skóry. W kosmetyce konwencjonalnej substancje chemiczne są często stosowane w celu zastąpienia własnych substancji i funkcji skóry. W rezultacie tego skóra z czasem zapomina o własnych możliwościach, a jej aktywność się spowalnia. W przeciwieństwie do tego w kosmetykach naturalnych wykorzystuje się moc roślin, które długotrwale wspierają procesy własne skóry zamiast ich zastępowania.
W 2019 roku podczas kongresu podologicznego organizowanego przez Lady's Nails Cosmetics w ramach Targów URODA 2019 w Gdańsku miałam możliwość podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas kongresu wygłosiłam wykład, prezentując różne rodzaje odcisków, które mogę pojawić się na stopach. Przedstawiłam ich nazwy i sposoby usuwania, m.in. przy użyciu dłuta podologicznego lub frezu. Odpowiedziałam na pytania kiedy i jak użyć pęsety, jakich preparatów użyć podczas zabiegu oraz domowej pielęgnacji stóp.